O NÁS

Naši malou rodinnou farmu najdete v obci Staříč v okrese Frýdek-Místek, právě pod kopcem zvaným Strážnice, na kterém mimo jiné najdete většinu našich pastvin a výběhů, ve kterých se pasou naše masné krávy a koně :o).

Farma začala vznikat v roce 2008, kdy jsme zakoupili starou rozpadlou stodolu, kurník a kousek půdy. A tady se začal zhmotňovat náš sen :). Já chtěla mít vždycky statek a Peťa chtěl být již od školky vedoucím traktoristou :). Ačkoliv ani jeden nejsme ze zemědělské rodiny, tak se naše dva sny spojili v jeden a jdeme společnou cestou. Teď již na té cestě nejsme sami, ale máme s sebou další tři pomocníky - Elišku, Štěpána a Adámka. Nemáme cíl... Všechno co nás potká, bereme jako CESTU :).

Začínali jsme na zelené louce... Bez ničeho... S hypotékou (ne k bydlení :)) a několika koňmi. 

Teď máme na farmě stabilně přes 20 koní, 10 herefordských krav matek s plemenným býkem a telaty, přes 10 ovcí (většinou Romney Marsh s POP), dva pracovní psy (australský ovčák a border kolie) a několik koček. Snažíme se děti vést k ekologickému smýšlení a přemýšlení, jak žít v souladu s přírodou. Umíme si udělat svůj sýr nebo máslo, pečema chleba nebo veky, umíme si udělat své vlastní mýdlo... Sázíme remízky, aleje, děláme tůně. Snažíme se přírodě neškodit. Spíš pozorujeme a pokud to jde, pomůžeme, když můžeme :).

V roce 2020 se u nás budou dít nemalé změny :). Plánů máme hodně a postupně je budeme zveřejňovat. Všechno má svůj čas...